Tato spolupráce přináší první výsledky. Organizace Car Connectivity Consortium (CCC), kterou už možná znáte díky šikovnému řešení MirrorLink, představila novou technologii. Ta bude v budoucnu umožňovat majitelům aut odemykání pouze pomocí mobilního telefonu.

Celé to funguje díky bezdrátové technologii chytrých telefonů NFC, která může na blízkou vzdálenost komunikovat s ostatními přístroji. Je to v podstatě takové lepší Bluetooth, protože NFC například nespotřebuje tolik energie. Touto technologií se dnes již běžně platí, nebo sdílí data. V autech má sloužit k zamykání a odemykání, nastartování motoru a taky udělení přístupu jinému uživateli.

CCC nyní spolupracuje s výrobci Apple, Samsung a LG. Pokud jde o automobilky tak ve hře jsou zatím Audi, BMW, Hyundai, General Motors a Volkswagen. Tito výrobci už teď můžou začít s implementací této technologie do svých modelů, protože první masové nasazení se plánuje již na první kvartál příštího roku.

Výhody z toho plynou určitě pro car sharing, kdy vám prostě do mobilu přijde klíč, nebo pokud budete chtít popojet s manželky autem, nemusíte nahoru pro klíče. Já osobně v tom vidím ještě jednu výhodu. Jako by to bylo včera, co jsme zapomněli ve Volkswagenu z roku 2001 klíče a ta zpropadená herka se sama zamkla. V ten moment bych dal všechny zlaťáky za takové blbuvzdorné řešení…

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *