K výslednému hodnocení dopomohl Arteonu nejen výsledek ochrany posádky při nárazu, ale také jeho asistenční systémy pro ochranu chodců. Podle Euro NCAP se Arteon stal právě v tomto ohledu nejvýše hodnoceným vozem v historii. Brzdové asistenční systémy pro ochranu chodců prý fungují na výbornou a spotřebitele určitě potěší fakt, že jsou k nalezení již v základní výbavě.

Celkové hodnocení se odvíjelo ve čtyřech kategoriích. Ochrana posádky vpředu dostala celkové hodnocení 96%. Ochrana dětí na zadních sedadlech dosáhla na 85%. Obzvláště vysoké hodnocení si odnesla právě ochrana chodců, kdy za použití brzdících asistentů získal Arteon 85%. A v poslední kategorii „Bezpečnostních asistentů“ získal 82%. Do poslední kategorie patří například kontrolka nezapnutých pásů na všech sedadlech, tempomat a monitorovací systém na kterém funguje např. již zmínění brzdový asistent.

Euro NCAP je již 20 let považováno za přísné kritérium pro bezpečnost nových vozů. Jejich výsledky mají ve světě automobilů velkou váhu a hodnocení z jejich crash testů je jedno z kritérií, ke kterému přihlížejí i potenciální zákazníci automobilek. Není tak divu, že pro výrobce je bezpečnost u nových modelů jednou z priorit. Jak se zdá, Volkswagen v tom umí chodit.

foto: info.cz, motoroids

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *