Pokud jste to ještě nepostřehli, tak se právě svádí boj mezi automobilkami, které produkují tzv. muscle cars. Dodge sype démonické verze Challengeru a Camaro ZL1 trhá asfalt s výkonem 650 koní! Zatímco je Challenger Demon jediný produkční vůz na světě, který je v základu vybaven pneumatikami na drag a umí se zvednout na zadní, Mustang stále najíždí do davu lidí s 526 koňmi na zadku. Co na tom, že je nejprodávanější sportovní vůz na světě. Podle posledních informací se ale právě Ford rozhodl mezi Camaro a Challengera postavit. Jejich chystaný Mustang má totiž mít výkon přes 700! koní.

Ford Mustang Shelby GT500 pro rok 2020 se už pomalu rýsuje. Jak už jsme zmínili, má se postavit konkurenci z USA. Zde je nutno podotknout, že ani Chevrolet, ani Ford se nebudou pouštět do boje s Demonem. To je úplně jiná kategorie, a tak největším rivalem je Hellcat. Současně nejvýkonnější Ford Mustang GT350 má motor 5.2 V8 s výkonem 392 kW. Právě ten by měl v novince dostat přeplňování a hravě tak ve výkonu přebije supersport Ford GT.

Fotografie potvrzuje i karbonový zadní spoiler a dva k sežrání závodní pruhy. Modrá barva, kterou známe ze závodních strojů z dílny Shelby jen dokazuje, že to Ford myslí vážně. Auto by mělo mít v základu karbon-keramické brzdy a mód pro sprint z pevného startu. Navíc kolují zvěsti o rychlosti 344 km/h.

Tohle bude boj. Za necelé dva roky se proti sobě opět postaví američtí svalovci ukutí z těch nejdivočejších myšlenek obtloustlých konstruktérů. Těšíme se

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *