Audi RS5 Coupé je k mání na českém trhu od 2 291 000 korun. Nedočkavci, kteří mají nutkavou potřebu otevírat zadní dveře se však již brzy dočkají verze Sportback. Nyní je venku, a vypadá naprosto úžasně. Pod kapotou bude mít stejný 2.9 litrový motor jako má Coupé. Výkon je také stejný, 331 kW (450 koní), maximální točivý moment 600 Nm. Motor je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic.

Synonymum automobilky Audi v podobě stálého pohonu 4×4 je pak samozřejmostí. Z 0 na 100 km/h se dostane pod čtyři vteřiny, a omezovač zasáhne na hranici 250 km/h. I tyto hodnoty jsou tedy shodné s Coupé. Pokud si připlatíte za Dynamic Plus paket, odemkne vám Audi vůz až na 280 km/h. Pohon 4×4 je v poměru 40/60. V závislosti na podmínkách pak může při obtížných situacích převládat pohon na zadek v podobě 85%, nebo 75% na přední nápravě.

Dispozičně se pak oproti sourozenci také moc neliší. Šířka se zvětšila o 15 mm, a je nižší o 7 mm. Společně s většími koly pak vypadá mnohem agresivněji. Při navrhování verze Coupé se designéři nechali inspirovat legendárním závodním modelem 90 Quattro IMSA GTO, a to se odrazilo i do verze Sportback.

Interiéru vládne systém Audi Virtual Cockpit, umístěný uprostřed. Systémy Apple Car Play a Android Auto jsou součástí základní výbavy. Cenu se dozvíme v následujících měsících. Podle nás se od verze Coupé tolik lišit nebude, takže cenovka by mohla být někde okolo 2 300 000 korun za základní verzi.

A co na novou Audi RS5 Sportback říkáte vy? Nestačilo by Coupé?

[article id=4745]

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *