Audi SQ5 je nejsportovnější SUV od Audi. Pohání jej 3.0 šestiválec TFSI s výkonem 260 kW (354 koní) a krouťákem 500 Nm. Pomocí osmistupňové automatické převodovky se výkon posílá na všechna čtyři kola. Z 0 na 100 km/h to stihne za 5.1 sekundy a pokračovat může až do klasicky elektronicky limitovaných 250 km/h. Ostřejší SUV stojí okolo 2 000 000 korun a při svém výkonu pořád dokáže jezdit za 9 litrů / 100 km.

Pokud se vám zamlouvá, měli byste jednat rychle. Stihne jej totiž stejný osud jako benzínové sedmičkové baworáky, a dvanáctiválcové stroje od AMG. Přestanou se v Evropě prodávat. Audi zatím tvrdí, že se ostré SUV prostě vyprodalo. Podle Autocaru za to ale mohou nové emisní standardy.

Vinu na tom má WLTP. Definice podle Volkswagenu: WLTP představuje celosvětově odsouhlasený testovací standard měření pro lehká užitková vozidla a popisuje nová pravidla určování hodnot spotřeby paliva automobilů. Procedura vychází ze skutečných jízdních dat, která byla získána z celého světa. Tento postup v budoucnosti pomůže simulovat v laboratorních podmínkách situace reálného provozu. WLTP tak bere v úvahu nejenom různé situace v silničním provozu a rychlost, ale také různé varianty výbavy a hmotnostní třídy automobilů.

[article id=4745]

Nové emisní normy vejdou v platnost letos 1. září a do té doby musí být všechny ze skladů pryč. Automobilka se však podle všeho s modelem do Evropy vrátí, nejdříve ho však musí patřičně připravit. Konkrétně filtrem pevných částic. Výrobní kapacity mají do spuštění nových norem plno. Novou tak již od teď nekoupíte.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *