Všichni netrpělivě očekáváme Toyotu Supra postavenou pro dnešní svět. V pořadí již pátá generace to rozhodně nebude mít jednoduché, od předchozí čtvrté generace je mezi sebou dělí více než 15 let a ta za dobu svého působení ze sebe udělala neskutečný kult. Díky (podle tunerů) snadno upravovanému motoru, líbivému designu a aury aka „to auto z Rychle a Zběsile“ se z ní stává hvězda kamkoli, kam přijede. Stejnou aurou disponuje i Skyline R34 GTR, ten už ale svého nástupce má a zatímco jeho majitelé čekají ve frontě na novou spojku, má nová Supra volnou cestu.

Semínko myšlenky vrátit jméno Supra do modelové palety značky Toyota bylo zaseto již před 11 lety. Moderní vize legendárního sporťáku se představila v roce 2007 na NAIAS (North American International Auto Show). Vůz pocházel z pera designérského studia Toyoty Calty Design Research sídlícího v Kalifornii a téměř okamžitě získal požehnání z nejvyšších míst značky.

Kupé/kabriolet bylo vybaveno střechou vyrobenou z kombinace materiálů karbon a kevlar, karbon byl k nalezení i na zadním difuzoru a 21palcových kolech, to vše pro snížení váhy. To nejzajímavější se ale dělo pod kapotou, benzínový motor 3.5 litru vybaven hybridní jednotkou produkoval 400 koní. Z 0 na 100 km/h vystřelil lehký sporťák za 4 sekundy. Největší bolístka konceptu byla převodovka, ta byla automatická a měla jen čtyři stupně. Samozřejmě, že v sériové podobě by si zasloužila něco lepšího, ale na tu se bohužel nedostalo.

[article id=4105]

I přes nadšené reakce a určitě i pozitivní prodeje se vůz na výrobní linky nedostal. Na vině je recese. Z fotek si ale můžete všimnout, že něco málo z tohoto vozu se přeci jen na silnice dostalo a to v podobě modelu GT86, který s tímto konceptem sdílí některé proporce.

Tak co říkáte? Měla si nová Supra najít cestu na linky již před 11 lety? A hrála by v Rychle a zběsile?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *