Nejde však o upravenou platformu pro vozidla se spalovacím motorem, ale o zcela novou základnu, navrženou speciálně pro elektrický pohon. Je také variabilní a nesvazuje designérům ruce. Měla by být schopna stát se základem pro malé kompaktní vozy i pro větší vozy typu SUV, nebo MPV. Elektromotor bude umístěn v prostoru zadní nápravy a baterie mají své místo pod podlahou vozidla. Toto uspořádání přináší ideální rozložení hmotnosti a to zase zajišťuje dobrou ovladatelnost a jistotu za volantem.

Dojezd na jedno nabití se má pohybovat od 330 do 550 kilometrů. Délka závisí na velikosti zvolené sady akumulátorů. Při použití rychlého nabíjení o výkonu 125 kW bude nabíjení z nuly na 80% otázkou třiceti minut. „ID. je milníkem technického vývoje. Bude prvním kompletně síťově propojeným a zcela funkčním elektromobilem, který si budou moci dovolit miliony lidí,“ říká Christian Senger, vedoucí produktové řady e-Mobility ve společnosti Volkswagen.

Prodej prvního člena rodiny ID. bude zahájen do roku 2020. Slibuje nulové emise, avantgardní design, dojezd vozu se zážehovým motorem a cenovku Golfa se vznětovým motorem. Řidičům má nabídnout komfort a prostornost jako u vyššího segmentu a to díky dlouhému rozvoru a krátkým převisům karoserie. Právě absence spalovacího motoru umožnila posunout obě nápravy směrem k okrajům karoserie a zvětšit tak prostor pro posádku.

[article id=6860]

Modulární platforma MEB ovšem nebude jen Volkswagenu. Využití si najde i pro další čtyři značky koncernu: SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a naše ŠKODA. „Modulární platforma MEB je bezesporu nejdůležitějším projektem v historii Volkswagenu, srovnatelným s přechodem od Brouka ke Golfu,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za elektrickou mobilitu. „V první vlně bude základem pro více než 10 milionů elektromobilů napříč celým koncernem a otevře nám cestu do éry elektrické mobility.“

Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *