K sérii Automobilové sochy nyní připojujeme i sadu článků na téma Automobilový umělci. Je to velmi zajímavé téma a pokud díky nám přijdete na svého nového oblíbeného umělce, moc nás to potěší. V prvním díle začneme s automobilovým umělcem toho nejhrubšího zrna. Shin Yoshikawa

Umělec, spisovatel, sběratel aut, koncertní pianista a hlavně, neuvěřitelně talentovaný kreslíř, který se svým uměním autům dívá doslova pod kůži. Shin je známý především díky svým anatomickým kresbám automobilů. Kromě toho, je znám jako jeden z největších expertů na Toyotu 2000 GT na světě.

Umělec se nezaměřuje na konkrétní značku nebo stát. Kreslí automobily více než dvaceti značek a to jak civilní, tak i jejich závodní verze. Jeho obrazy se dokonce objevily i v Peterson Automotive Museum v Los Angeles a v mnoha dalších automobilových muzeí.

Své profesi se věnuje přes 45 let a nezalekne se ani Lancie Stratos a Alfy Romeo Tipo 33 Stradale. Ke kreslení používá keramické pero s hrotem 0.1mm a černý inkoust. Jeho prořezy automobilových legend jsou mistrovská díla. Jeho posedlost i tím nejmenším detailem je ohromující.

Za dobu svého působení se stal vyhledávaným umělcem a jeho obrazy visí v kavárnách, muzeích, prodejců automobilů a dealerů po celém světě. Bohužel, v naší zemi obrazy k mání nejsou.

[article id=305]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *