Píše se rok 2005 a Čína křičí po prostorném sedanu pro majetnické persóny. Čínské zastoupení Volkswagenu tak představuje nový Passat Lingyu. Prý jde o zbrusu nový automobil vyvinutý v místní manufaktuře. Bavíme se tu o zemi, kde i bloggerům zakázali používat přezdívky.

Společnost s názvem Shanghai Volkswagen vyráběla Passaty pro tamní spotřebitele již od roku 2000 a velmi se jim dařilo. Luxusnější verze tak byla dalším žádaným krokem, kterým se chtěli vydat. Vždyť ještě před oficiálním představením vozu měli přes 4000 závazných objednávek.

Podzim 2005 a „novinka“ je na světě. Pro místní oko jde o nevídanou věc. „Nový model navržený u nás, na který můžeme být pyšní“, říkali si. Evropské oko ale ví, která bije. Je to přece náš Superb! Ten Superb, který je k mání už od roku 2001. V Shanghai mu jen vyměnili přední masku za faceliftovou masku VW a poupravili světla.

Také motorová nabídka by vám měla být povědomá. Kromě dvoulitrového čtyřválce s výkonem 115 koní a přeplňované osmnáctistovky s výkonem 150 koní je tu i nám hodně známý a oblíbený šestiválec o obsahu 2.6 a výkonem 190 koní. Nejslabší motor spolupracoval s pětistupňovým manuálem nebo čtyřstupňovým automatem. Zbylé dva motory byly k mání s převodovkou Tiptronic. U 1.8 byla ještě možnost pětistupňového manuálu.

[banner group=‘article-banner’]

V interiéru Passata Lingyu bude Čech jako doma. Stejně jak venku tak i uvnitř se odehrálo jen pár drobných změn. Nejvyšší verze tohoto modelu by vás dnes vyšla na více než 1 000 000 korun. Za ty peníze jste dostali DVD přehrávač, navigaci, automatickou klimatizaci, čtyři airbagy, tempomat a vyhřívané sedačky vpředu i vzadu.
Lingyu se dočkal v roce 2009 faceliftu a tady už přispěchal s některými prvky na pomoc Passat CC.

Výroba Passatu Lyngyu už skončila. Jeho hořká příchuť z Mladé Boleslavi je ale stejně trpká, jako je spokojených majitelů v Číně.

[article id=942]

foto: wheelsage, chinacarforum, youtube

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *