Stovky exponátů jsou zde rozmístěny do deseti hal. Na své si přijde opravdu každý. Ať už nedáte dopustit na klasické Porsche, sličné Italky, nebo ujíždíte na traktorech. Své největší zbraně si výstava vytasila hned v první hale. Po prvních pár krocích vidíte stánek klasických Mercedesů, kde jsme viděli nejvyšší částku za Mercedes Gullwing, a to astronomických 1 550 000 euro. Kousek opodál již stojíte v obležení vozů, jako Lamborghini Miura, Bugatti Veyron, Ferrari F50, Ferrari F40, a Lamborghini Countach. A to všechno na zhruba 40! metrech.

V tomto duchu pak pokračuje celá výstava. Vzhledem k tomu, že Stuttgart je domovem automobilek Mercedes-Benz, a Porsche, byly zde jejich modely zastoupeny v hojném počtu. I milovníci ostatních značek si samozřejmě přišli na své. Nic nebylo upřeno ani fanouškům BMW, Audi, Lancie, Alfy Romeo, nebo klasických amerických bouráků. Jo, a byl tam i KITT!

Zajímavá pak byla hala, věnující se zemědělským strojům a autobusům. Zde hrály automobily až druhé housle, protože tady vládly tuny kovu. Mamutí zemědělské stroje a permanentně otevřená vrata. To proto, když vystavovatele někdo ukecal, ať něco nastartuje.

Chcete repliku Porsche Jamese Deana? Žádný problém! Chcete Mercedes SL s nájezdem přes milion kilometrů? Také žádný problém! Chcete novou sedačku do traktoru? Stánek č.2, hned vedle pružin do sedačky. Když jsme u těch pružin – Svou pozornost si určitě zaslouží i hala, která je spíš bleším trhem, než výstavou. Pokud vám chybí nějaký díl na vašeho youngtimera, nebo si chcete koupit model vašeho vysněného autíčka, najdete tu vše.

K vidění byly i nové vozy, ale ne v tak hojném počtu, aby to rušilo veterány. Pokud jste vyznavači japonských vozů, moc nadšení nebudete. Vozy ze země vycházejícího slunce jsou zastoupeny ani ne v desítkách. Několik kousků Toyoty Supra ale najdete.

Výstavu celkově můžeme jen a jen doporučit. Vstupné je pro diváky 18 euro (450 korun) na den, vícedenní lístek pak stojí 33 euro (825 korun). Parkovacích míst je dostatek, a pánové v zelených vestách se o vás vždy postarají. Stuttgart je navíc vzdálený jen 4 až 5 hodin od Prahy. Takže pomalu začněte vyhlížet další ročník, protože tahle výstava prostě stojí za to! Navíc jste v Německu, takže vše je hezky organizované a přehledné. Tak pojeďte s námi!

Na fotogalerii níže si můžete prohlédnout pár vybraných snímků toho, co se nám líbilo.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *