[box]„Otázka, co bude další na řadě musí být zodpovězena v roce 2019. Příští rok proběhnou předpřípravy, abychom posoudili všechny naše nápady“ – Wolfgang Durheimer, CEO Bugatti[/box]

Automobilka je momentálně zaneprázdněná produkcí mocného Chironu. Těch mají naplánováno vyrobit celkem 500. Firma je schopna vyprodukovat 70 modelů ročně a objednávek je zatím přes 300. To je spousta práce. I tak se během roku 2018 začne vážně diskutovat o jeho nástupci a na konci roku začnou probíhat první přípravy.

[banner group=‘article-banner’]

Nový model můžeme očekávat někdy v letech 2022 až 2023. Do té doby tu bude pouze Chiron. Automobilka rozhodně neplánuje rozšířit modelovou řadu o levnější model, který by finančně podpořil vývoj nového hyperauta.

Nástupce by prý měl být vybaven jakoukoli formou elektrického pohonu, aby dostal výkon daleko za hranice Chironu. “Nástupce Chironu je ještě daleko, ale baterie a systém elektrického pohonu jdou stále kupředu, stejně jako jejich regulace – zdá se mi, že nástupce Chironu by měl být nějakým způsobem elektrifikován”. Nevypadá to ale na upuštění od monstrózních benzínových motorů. Spíše si Bugatti vypůjčí myšlenku od automobilek jako McLaren nebo Porsche, kdy elektrický motor spolupracuje s benzínovým a dávají tak spolu ohromující výkon.

[article id=1168]

Foto: Bugatti

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *