Když 724 kilometrů dlouhou dálnici přes divočinu v roce 1953 otevřeli, mezi Kanaďany se říkalo, že to je nejkrásnější cesta po jaké se dá jet. Silnice napříč divočinou měla své kouzlo. Vede přes sever Britské Kolumbie, kde spojuje města Prince Rupert na západě a Prince George na východě. Ovšem to co se na ní začalo dít Kanadu úplně vyděsilo a ze silnice se stal symbol tajemna a hrůzy. Její tajemství snad znají jen neproniknutelné lesy, ve kterých prý dodnes sídlí duchové původních indiánských kmenů. Cestě, která projíždí jen několika malými městečky se dnes neřekne jinak, než Dálnice slz.  Od roku 1969 do roku 2011 je na této silnici evidováno 21 vražd.

Oběťmi byly vždy mladé ženy, které patřily k původnímu indiánskému etniku. Policie uvádí 21 obětí, ale místní tvrdí, že mrtvých a pohřešovaných žen je více než padesát. Velká většina případů nebyla dodnes objasněna. Vše začalo první obětí v říjnu 1969.  Z jednadvaceti úředně potvrzených obětí bylo nejmladší pouze 12 let, nejstarší pak 33. Další desítky žen, které policie zatím eviduje pouze jako pohřešované zmizelo absolutně beze stopy. Policie obvinila několik domnělých (i potvrzených) vrahů, ale série vražd mladých žen dodnes neustává. Policie zatím nepřijala žádná systémová řešení, která by zabránila dalším vraždám a únosům mladých žen. Mnozí místní obyvatelé poukazují na to, že kanadská policie a úřady s tím nic nedělají, protože většina obětí je z řad původního obyvatelstva. Bouří se a žádají permanentní a masivní policejní dozor, a důsledné šetření všech případů.

[banner group=‘article-banner’]

Celá věc se dala mírně do pohybu až po roce 2002, kdy poprvé zmizela 25letá žena bílé pleti. O její případ se začaly poprvé zajímat média a poprvé byla policií uspořádána rozsáhlá pátrací akce. Částečný úspěch zaznamenali kanadští kriminalisté až v roce 2010, kdy byl zadržen 20letý mladík Cody Legebokoff, který byl za jednu z vražd v roce 2014 i odsouzen. Ze starších vražd byl v roce 2012 na základě testů DNA usvědčen sériový vrah Bobby Jack Fowler, který ale v roce 2006 zemřel na rakovinu plic ve vězení. To je při objasňování hrůz vše.

Během 48 let od první vraždy na Dálnici slz vyšetřovatelé shromáždili výpovědi 60 tisíc lidí. Kolik mohlo na této silnici řádit zabijáků neumí odhadnout ani kriminalisté. V roce 2015 vyšlo najevo, že kanadské ministerstvo dopravy záměrně zničilo záznamy, které se týkaly událostí na této silnici. Zmizela hlášení, fotodokumentace a část výpovědí svědků. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že známé případy pohřešovaných a zabitých žen jsou jen špičkou ledovce a že někdo vědomě utajuje velké a nepříjemné tajemství.

Policie alespoň osadila podél dálnice tabule, které upozorňují hlavně ženy, aby nestopovaly, nevycházely ven z aut, a ani se zde volně nepohybovaly. Objasní někdy někdo hrůzy z Dálnice slz?

[article id=3475]

Zdroj foto: thestar.com, nevjourneys.ca, 680news.com, turtleisland.org, pendanablog.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *