Pod kapotou klasického MINI byste nejspíš očekávali čtyřválec s litinovým blokem. Tady však nenajdete nic. Tento vystavovaný kousek má plně elektrický pohon. Automobilka tak představuje světovou ikonu v klasických vozech, s moderní technologií pro svět zítřka. Model má demonstrovat nesmrtelný charakter a levný provoz bez emisí. Sympatický velvyslanec z druhé poloviny 20. století s moderní pohonnou jednotkou. Je to v pořádku?

Schyluje se k představení zbrusu nového a plně elektrického modelu této britské automobilky. Jako demonstrace toho, že i elektricky poháněný vůz může mít charakter, to tak dává smysl. MINI Electric Concept se představil na frankfurtském autosalonu v roce 2017. Společně s konceptem přišlo oznámení, že první elektrické MINI dorazí v roce 2019, tedy v době, kdy bude klasické MINI slavit 60 let. Práce na novém modelu jsou v plném proudu. Zatím víme, že bude stát na klasickém třídveřovém provedení MINI.

Není to však není první elektrický počin automobilky. V roce 2008 spustilo BMW projekt i. Pokusným králíkem se jim stalo zrovna MINI, které přišlo s modelem MINI E. Vozy vznikly v 600 exemplářích a probíhalo na nich testování. Tento krok potom výrazně pomohl velkému úspěchu prvním modelům i od BMW (i3, i8) v roce 2011.

V nabídce MINI nyní najdete i hybrid. Countryman Plug-in Hybrid s papírovou spotřebou 2,3 l/100km má díky kombinaci s velmi schopným spalovacím motorem o výkonu 165 kW a to všechno kombinuje s inteligentním systémem pohonu všech kol. Velmi slušné hodnoty na pětidveřák, který se nezalekne ani menšího terénu. Navíc, pokud chcete s vozem jet jen na elektriku, není to do 125 km/h problém.

Klasické MINI s moderním pohonem prošlo nejdřív pečlivou renovací. Při pohledu na rudé autíčko s typickými bílými pruhy by vás ani nenapadlo, že je něco jinak. Na první pohled rozdíl poznáte pouze podle nenápadné skryté zástrčky pro připojení a žlutého loga MINI Electric na přední kapotě a kolech. Motokárový styl řízení, který proslavil model po celém světě prý zůstal zachován.

Co si o elektrickém MINI myslíte vy? Je to zničená klasika, nebo důkaz, že i elektřina může být stylová?

[article id=4946]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *