Francouzský online prodejce Auto Hebdo nabízí ojedinělý nákup. Na prodej mají Porsche Carrera GT, které je téměř nedotknuté. Majitel s ním vůbec nejezdil a jde zřejmě jen o část soukromé sbírky. Na tachometru je 111 kilometrů a garantujeme vám, že se ještě ani jednou nepodívalo k omezovači. Motor, lak, interiér, všechno je v naprosto perfektním stavu.

Tento supersport přitom nikdy ani neměl vzniknout. Jeho vývoj byl v ohrožení, kvůli nepříliš světlé finanční situace automobilky. Nakonec však všechno dobře dopadlo a Carrera GT za svůj vznik vděčí skvělým prodejům SUV Cayenne.

V Porsche vyvíjeli již od roku 1992 desetiválcový motor Formule 1. Na nátlak fanoušků jej umístili do supersportu s motorem uprostřed a vytvořili tak naprostou legendu. Vyrobilo se jich pouze 1270 (z původně plánovaných 1500), všechny s motorem V10 o objemu 5.7 litru. Výkon činí 603 koní a to úplně nejlepší je, že se na kola přenášejí pomocí šestistupňové manuální převodovky.

A kolik to stojí? Prodejce si vůz cení na 1 599 995 dolarů (36 800 000,- Kč). Pravda, je to dost. Ale vzhledem ke svému stavu je už nyní ve středu zájmů většiny sběratelů.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *