Nissan Figaro je předokolka s motorem vpředu. Vůz, který vypadá, jako kdyby přijel z padesátých let je ve skutečnosti z roku 1991. Tady se retro opravdu povedlo a Garyho natolik uchvátil, že na fotografii níže, stojí před 115 kusy Nissanu Figaro, které doplňují ještě Suzuki Carry a Honda Beats. „Poprvé jsem Figaro viděl na Tokyo Motor Show v roce 1989. Řekl jsem si, že si jednoho musím koupit. Teď jsem jimi zahlcen“, říká Gary. „Tohle se vám stane, když je vám 65 a auta jsou vaším koníčkem. Milenka by byla levnější“, dále pokračoval.

Garyho rodina se v automobilovém Byznysu pohybuje od roku 1955. Ve svých prodejnách zákazníkům nabízí vozy Acura, Audi, Ford, Lincoln, Honda, Mazda, nebo Suzuki. Gary byl vždy vysazený na veterány, ale spíš než JDM klasiky, ho vzrušovali britské sportovní vozy, jako MG nebo Triumph.

Všechno se pro něj změnilo, když vyhrál v soutěži prodejců od Hondy výlet na Tokyo Motor Show v roce 1989, kde Nissan Figaro poprvé viděl. Ihned se na stánku zeptal, kdy si ho bude moct koupit, ale japonský dealer mu sdělil že nemůže, protože Figaro se neplánuje dodávat na americký trh.

[article id=7498]

A jak možná víte, v Americe platí zákon pětadvaceti let. Pokud vozidlo není schváleno do provozu v USA, smí se importovat až po uplynutí čtvrtiny století. To znamená, že Gary čekal až do roku 2016, kdy si konečně mohl koupit své vysněné Figaro.

Vlastnictví Nissanu Figaro spustilo řetězovou reakci. Gary neustále vyhledával japonské rarity a smlouval o jejich koupi. Jednou objevil garáž s Nissanem S-Cargo a malým japonským hasičským vozem. Koupil oba. Když potom dostal tip na dalších deset hasičských vozů, koupil je všechny.

Své lidi má dokonce na japonských aukcích, které se konají každý večer. Vybere si ty, které chce, a pak už jen zaplatí za dovoz. Dnes má Gary Duncan přes 700 aut. Mezi ně patří i takové skvosty, jako Honda City Turbo, Subaru Sambar, Autozam AZ-1s, nebo Mazda Porter.

Gary dokonce prozradil, která auta mají velký investiční potenciál. Jsou to Toyota Soarer, Autozam AZ-1, Honda Beat, Suzuki Cappuccino a Nissan Figaro. „Kdyby jste mi v minulosti řekli, že budu vlastnit 700 aut s volantem na pravé straně, řekl bych, že jste se zbláznili“, dodal nakonec.

Vozy jsou na prodej. Najdete je na internetových stránkách Duncan Imports & Classic Cars. Některé kusy jsou ale výhradně určeny do osobní kolekce.

Zdroj: Auto Classics


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *