Model Aero GT od automobilky Morgan se představil na letošním ženevském autosalonu. Jde o nejextrémnější silniční vozidlo značky a první vůz určený zákazníkovi právě dorazil k němu domů, do Skotska. Morgan Motor Company jich vyrobí pouze 8 a všechny budou postaveny podle přání zákazníka.

GT je labutí písní modelu Aero 8, ze kterého vychází. Automobilka oznámila ukončení jeho produkce a na rozloučenou nachystala právě tuto limitovanou edici. Majitelé modelu Aero 8 se tak nyní stanou ještě opatrnějšími ochránci dědictví značky Morgan.

Stejně jako v 8, tak i v GT naleznete motor BMW. Konkrétně osmiválec N62 s výkonem 270 kW, který můžete znát z BMW 550i, BMW 650i, BMW X5, nebo extravagantního Wiesmannu. Zrychlení z 0 na 100 km/h pod 5 vteřin a maximální rychlost 270 km/h je výkon víc než dostačující. Nastavitelný podvozek přímo od Morganu a manuální převodovka se pak postarají, abyste se při přenosu výkonu pořádně bavili.

[article id=2755]

Každý zákazník má před začátkem produkce vozu schůzku s šéfem designu Jonem Wellsem. Tento konkrétní kousek je pokryt barvou Miami Blue, což je velmi netradiční barva pro britský sporťák. Emblémy GT, které jsou na každém vozu z této edice vyrábí ručně britský výrobce šperků.

Automobilka Morgan je na světě již 109 let a jenom za loňský rok oznámila 850 prodaných vozů do 32 zemí po celém světě. Potřebujeme víc takových automobilek? My myslíme, že ano!


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *