Mercedes-Benz pro pořádné chlapy

Dlouho očekávaný Mercedes-Benz X-class si odbyl svou premiéru 18. července v Africe. Od svého konceptu se příliš neliší. Základ je z Nissanu Navara. Je to výsledek spolupráce Mercedesu s aliancí Renault-Nissan, která aktivně funguje již od roku 2011. Motorově nás žádná velká hitparáda nečeká. Dvojici vznětových motorů (X220d a X250d) doplní i zážehový čtyřválec X200. Od poloviny příštího roku přibude v nabídce i zajímavější dieselový šestiválec X350d s výkonem 190 kW. První testy začnou probíhat v říjnu a do prvních německých showroomů zamíří na konci roku s cenovkou začínající na téměr 1 000 000 korun.

BMW M8

Jak se zdá, čeká nás opět souboj velkých kupé v podání prémiových automobilek. BMW a Audi znovu vyráží do boje proti automobilkám jako Porsche a Mercedes. Audi chystá masivní kupé A9 a BMW reinkarnuje sérii 8. A vypadá to, že BMW to myslí opravdu vážně. Právě probíhá testování závodní verze BMW M8, která se již příští rok účastní World Endurance Championship.

Lexus LC500 vs. Black Panther

Tak jako k Iron Manovi patří Audi i nadcházející sólový snímek hrdiny od Marvelu Black Panther bude potřebovat svůj vůz. Tím se stane Lexus, konkrétněji to bude Lexus LC500. Od automobilky je to samozřejmě výborný marketingový tah. Vždyť přece kdo by nechtěl R8 Spyder jako Iron Man? V únoru příštího roku nás tak čekají strhující honičky na velkém plátně v podání jednoho z nejhezčích Lexusů všech dob.

Pracuješ ve Ferrari a chtěl bys jedno? Máš smůlu. Leda, že bys řídil naší Formuli.

Automobilka se vzpínajícím se koněm si svoje zákazníky pro limitované modely pečlivě vybírá. Zájem o ně mají jak celebrity tak arabští šejkové. Pokud jste ale řádový zaměstnanec automobilky máte smůlu. V rozhovoru to potvrdil šéf marketingového oddělení Enrico Galliera. Ten prozradil, že jediný zaměstnanec, který má dovoleno si nějaký ten kousek pořídit je pouze řidič stáje Formule 1. Ferrari platí za velmi exkluzivní automobilku a od objednávky k předání zákazníkovi může uplynout i několik let. Není prý správné aby obyčejný pracovník vlastnil jejich vůz dříve, než nějaký zámožný zákazník.

Vrací se Cosworth do Formule 1?

Cosworth opustil svět Formule 1 v roce 2013. Společnost však nyní podepsala prohlášení o nových pravidlech pro motory F1 pro rok 2020. To by mohlo znamenat účast motorů Cosworth v F1 sezóně 2021. Společnost prý sympatizuje s novými pravidly pro Formuli 1 a faktem navíc je, že motory Cosworth ve vozech Lotus a Williams dominovali soutěží celá desetiletí.

Nástupce Chironu si počká na vylazenou hybridní technologii

CEO automobilky Wolfgang Dürheimer se rozpovídal pro Autocar o nástupci Chironu. Ten by prý měl být vybaven jakoukoli formou elektrického pohonu aby dostal výkon daleko za hranice Chironu. “Nástupce Chironu je ještě daleko, ale baterie a systém elektrického pohonu jdou stále kupředu, stejně jako jejich regulace – zdá se mi, že nástupce Chironu by měl být nějakým způsobem elektrifikován”. Nevypadá to ale na upuštění od monstrózních benzínových motorů. Spíše si Bugatti vypůjčí myšlenku od automobilek jako McLaren nebo Porsche, kdy elektrický motor spolupracuje s benzínovým a dávají tak spolu ohromující výkon.

Volvo XC40 ve fázi testování

Letos představený model XC60 dostane ještě menšího brášku. Volvo tak bude nabízet trojici SUV stejně jako Audi. Novinka nabídne mnohem větší možnosti customizace než ostatní modely automobilky. To znamená například mnohem pestřejší paletu barev a individualizaci interiéru. Volvo o modelu XC40 říká, že vychází z pouliční módy,městské architektury, špičkových návrhářských výrobků a pop kultury. Nyní je ve fázi testování a odhalení nás čeká ještě letos. BMW X1 a audi Q3 by se měli mít na pozoru!

foto: Bugatti, F1fanatic, Volvo, Motor1, Motorauthority, Ferrari, Mercedes

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *