Mercedes Benz S byl společně s modelem SL vždy výkladní skříní automobilky. Automobilka nyní potřebuje zbraň na již připravené konkurenty Audi A8 a Jaguar XJ, které budou mít v nejbližší době možnost elektrického pohonu. Na rozdíl od nich Mercedes neplánuje rozšířit nabídku motorů, ale udělá z elektrického S-class samostatný model.

„Budeme mít elektrický vůz na stejné úrovni, jako je S-class, ale nebude to stejný model,“ říká Michael Kelz, který se v automobilce stará o tuto třídu. Nový luxusní sedan tak přiroste k rodině EQ, elektricky poháněné odnoži automobilky. Přibude tak k již chystaným vozům jako jsou EQ A a SUV EQ C.

Keiz také prozradil, že koncept luxusního sedanu poháněného elektřinou již viděl a do nabídky značky by mohl přijít v roce 2020, nejpozději však v roce 2022. Do té doby už bude mít Mercedes 20 elektrických modelů. Automobilka potřebuje čas, platforma MRA, na které současné S stojí není kompatibilní s elektrickou jednotkou. Vejde se tam maximálně plug-in hybrid.

[article id=4826]

Novinka tak bude stát na nově vyvíjené platformě MEA. Jmenovat se bude EQ S a Kelz naznačil, že to bude veliká paráda. Vzhled velkých sedanů se prý díky elektrifikaci trochu změní. Zmenší se převisy a to jak vpředu, tak i vzadu. Zvětší se naopak rozvor kol.

Koncepty EQ vypadají vcelku zajímavě. Na model EQ S se tak právem těšíme.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *