Agilní oblíbenkyně mladých hipsterů, postarších pánů, ale i všech nadšených řidičů se možná dočká v roce 2019 modernizace. Ta je mířená hlavně na Severní Ameriku a zdali se dočkáme i my je zatím ve hvězdách. Modernizace je nejvíc znát v motorovém prostoru, kde bude změna nejvýraznější. V Americe je k mání pouze čtyřválcový dvoulitr Skyactiv-G, kdežto u nás je k mání i menší 1.5. Ze současných 155 koní (u nás se prodává ve verzi 160 koní) by se měl výkon zvednout až na 181. Takové stádo kobyl v tunovém sporťáku už dokáže nadělat pěknou paseku.

[article id=1849]

Ještě se neví, zdali se navýšení výkonu dosáhne za pomoci úpravy současného motoru, nebo dostane MX-5 motor zcela nový. Kolují zvěsti o odlehčených pístech, větším sání a přepracovaném výfukovém systému. Současná mez omezovače 6800 otáček za minutu by se měla ještě posunout. Inovace se dočkají i bezpečnostní systémy. Automatické brzdění chránící chodce hlavně ve městě bude schopno zareagovat až do rychlosti 30 km/h.

Sama automobilka však zatím žádné oficiální vyjádření nepodala, takže i když jsou informace z důvěryhodného zdroje, není zatím nic na 100% potvrzeno. Na nějaké oficiální vyjádření si tak musíme počkat. Pravda ale je, že 181 koní by současné MX-5 slušelo

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *