Mazda MX-5 v sobě kombinuje vše, co petrolhead od auta očekává. Je malá, agilní, má pružný motor a náhon na zadek. Ideální pro ventilování stresu po cestě z práce. Její první verzi (generace NA) je právě 28 let. To už je youngtimer. Její nadšení majitelé si to ale ne a ne přiznat a stále ji považují za auto na denní ježdění.

Namísto smíření se s faktem, že i z MX-5 bude jednou veterán na nedělní projížďky se nadšenci dokola a dokola obouvali do automobilky ve věci obnovy výroby originálních dílů. A nyní je Mazda vyslyšela.

Všichni říkali to samé: „Chci tohle auto řídit navždy, a proto mu prosím vyrobte nějaké pořádné díly!“. Díly? Nedostanete jenom díly. Automobilka počátkem roku 2018 spustí renovační program. Renovace bude uskutečněna poté, co majitel přesně dopodrobna vysvětlí co od svého auta očekává. Renovátoři se potom postarají o navrácení vozu do původního stavu a zařídí STK jako na novém autě.

[banner group=‘article-banner’]

Kromě renovačního programu bude automobilka vyrábět i díly pro jejich malý kabriolet jako jsou dřevěné volanty, řadící páky nebo tolik typické soft topy. Od svého debutu v roce 1989 se prodalo přes milion kusů tohoto sporťáčku. Je tak logické, že automobilka vyslyšela majitele a snaží se svá dítka udržet naživu.

Existují podobné renovační programy u ostatních automobilek. Navrátit lesk svým dávným krasavcům se snaží i BMW, Mercedes-Benz nebo Jaguar. Mazda ale jako první spustila program pro vozy, které jsou velmi dostupné. První generaci MX-5 koupíte i u nás za pár šupů. Pokud ale chcete renovaci od Mazdy, připočítejte si dopravu do Japonska.

foto: netcarshow

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *