Oddělení Bespoke Collective v House of Rolls-Royce vytvořilo ještě temnější variantu modelů Wraith a Dawn Black Badge, které představilo v limitované sérii Collection, pojmenované Adamas. Inspirován jménem, které znamená „nezkrotný“, „nezničitelný“, ale také „diamant“, oslavuje Collective temnější stránku moderního řemesla a precizně vetknul temnou estetiku pevných karbonových struktur do pouhých 40 exemplářů Wraith Black Badge a 30 vozů Dawn Black Badge. Technická vlákna a molekulární sloučeniny jsou zpracovávány a vybírány pro svou přirozenou, okouzlující krásu.

Při setkání se zástupcem kolekce Adamas jako první zaujme soška Spirit of Ecstasy, která jako by byla vržena z okraje temnoty přímo do oceánu černé. Poprvé v historii byla vytvořena z frézovaného karbonu, a ztělesňuje tak samotnou esenci bytí série Collection.

Uchvacující figurka je vyrobena z 294 vrstev karbonu v letecké kvalitě. Její výroba zabere 68 hodin a vzájemný úhel uhlíkových vláken je přesně 25 stupňů. Soška sebevědomě stojí na speciálně vytvořené základně z titanu a je opracována párou, aby získala temnější povrch. Nese na sobě slova „BLACK BADGE ADAMAS“ a symbol nekonečna.

Po nastoupení zrak přitáhnou hodiny obložené černými diamanty. Je zde využita struktura uhlíku ve své nejvýraznější podobě. 88 syntetických diamantů utváří symbol nekončena a je tak klenotnickou připomínkou neklidného ducha těch, kteří tráví čas v těchto automobilech. Černé diamanty, upevněné na karbonové plaketě, jsou perfektně zpracované, tak, aby nabídly dokonalou preciznost tvarů i barvy. Ciferník hodin je osazen frézovaným prstencem z hliníku a vnitřní fazetou ciferníku z leštěného hliníku, který dodává dramatický detail ke kontrastnímu bílému pozadí.

Zřejmě nejvíce strhujícím vyjádřením technické zručnosti je interpretace tématu diamantů na hvězdném čalounění stropu modelu Wraith Adamas. Zde je 1340 jednotlivých světelných bodů z optických vláken uspořádaných tak, aby vytvořily obrazec připomínající krychlovou molekulární strukturu diamantu. Zobrazený motiv navíc připomíná páteř, která probíhá interiérem zpředu dozadu. Hvězdné čalounění stropu je dostupné v obou odstínech a perfektně tak ladí s ostatní barevnou kombinací vozu. Jeho součástí jsou barevné přechody, jež využívají vybrané tóny tak, aby se celkový dojem dále zvýraznil.

[article id=5149]

Oddělení Rolls-Royce Bespoke Collective, tvořené designéry, inženýry a řemeslníky z Home of Rolls-Royce v Goodwoodu, se vyznačuje niterným porozuměním nejnáročnějším zákazníkům značky. Jejich charakteristickým rysem je touha po něčem víc, než jen pouhém uzavření kontraktu. Zákazník Rolls-Royce, zvyklý na luxus ve všech oblastech svého života, chce objednávat na zakázku a sbírat. Právě tato kombinace ho přivádí do souznění myslí s Rolls-Royce Bespoke Collective, oddělením, které poskytne poradní hlas při procesu objednávky a pomáhá s porozuměním tomu, co představuje skutečný luxus. Bespoke Collective nabízí veškeré své znalosti k tomu, aby mohlo vzniknout omezené množství vysoce zakázkových, vzácných a sběratelských automobilů – vozů Rolls-Royce Collection.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *