Zeptejte se mě na auta z této filmové série a já to začnu sypat. Sice asi ne, tak jak by si většina z vás představovala, protože jsem ve sprintu Supra vs. Ferrari fandil právě Ferrari, ale určitě bych se zmínil o Skyline GT-R z druhého dílu, o Domově jakémkoli autě a určitě v první desítce bych našel místo pro Jesseho Jettu.

Volkswagen Jetta z roku 1995 není ničím zajímavé auto. Začátek milénia ale dostal do masového podvědomí, že právě tato nevýrazná auta stojí za to odlišit za každou cenu. Zbožňoval jsem tu éru, i když ji dnes už moc nechápu. Tuning byl tuning a z aut filmové hvězdy. Tahle hvězda má pod kapotou dvoulitr, originální bodykit, obří kola, nízkoprofilové pneumatiky, „vinyly“, skořepinové sedačky, závodní klec, audiosystém od Alpine a Playstation. Takhle se to prostě tenkrát dělalo.

Po skončení natáčení si vůz zakoupil herec Frankie Muniz a nyní je na prodej. Cena je stanovena na 99 900 dolarů (zhruba 2 200 000 kč). To se může za upravenou Jettu, která stojí pár desítek tisíc v dobrém stavu zdát jako hodně. Ale stačí si uvědomit, jaký hvězdný status to auto má. Jo a taky… Na přihrádce spolujezdce si všimněte podpisů. Je tam i Paul Walker.

Můžete si tak za cenu Jaguaru F-Type koupit kus filmové historie a vzpomínat na mládí. Jen dejte pozor, až na semaforu potkáte Hondu S2000. Je to past!

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *