Šéfdesignér Land Roveru Gerry McGovern se na konci minulého týdne rozpovídal pro Automotive News Europe o nástupci tolik oslavovaného Defenderu. Dle jeho slov je novinka „nedaleko“ a první koncept se ukáže světu na začátku roku 2018. Při navrhování se prý snažili navázat emoční spojení s původním modelem a zároveň vyhovět modernímu spotřebiteli, který je zvyklý na technicky vyspělé SUV. Můžeme tak očekávat moderními vymoženostmi nacpanou charismatickou krabici, která bude kdykoli schopná vyrazit jak do lesa, tak do města.

[box]„Tento vůz byl na velmi dlouhou dobu emocionálním jádrem naší značky. Abychom se posunuli kupředu musíme vytvářet žádoucí a významná vozidla, která zaujmou i širší publikum.“ ~ Gerry Mcgovern[/box]

Automobilka se již dřívě nechala slyšet, že pracuje na pěti různých variantách nového Defenderu. Vedle uzavřené a otevřené třídveřové karoserie je v plánu i pětidveřová verze s třetí řadou sedadel. Paletu doplní tří a pětidveřový pickup. Všechny budou mít hliníkový rám a dvě uzávěrky diferenciálu.

V případě selhání automobilky v tomto ambiciózním plánu návratu legendy se britský miliardář a zakladatel firmy Ineos stále uchází o zakoupení práv k výrobě Defenderu, který by postavil jako luxusní a moderní SUV. V plánu by bylo vyrábět 15 až 20 000 kusů ročně s cenovkou přibližně 1 500 000 korun.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *