Ty vyústily v zajímavou reakci vedení koncernu v podobě možného přesunu značky Lamborghini od Audi k Porsche. Pod křídly Audi značka roste od roku 1998. Jejich první počin nám ukázal, že dvanáctiválcový motor s manuální převodovkou má své místo i v 21. století. Ihned potom přišlo nejprodávanější lambo všech dob – Gallardo.

Oficiální přesun by měl proběhnout 1. ledna 2019. Pokud se tak opravdu stane vypadá to na přínos pro obě značky, Porsche i Lamborghini. Protože zatímco Audi si stále láme hlavu s elektrifikováním svých modelů a vytvářením technicky nejpokrokovějších čudlíků na ovládání klimatizace, Porsche žije pořád v roce 1960.

Jasně, taky se honí za modrou budoucností, ale pořád je to Porsche. Know-how značky v podobě hybridních sportovních aut, ve kterých je skutečně daleko by mohlo Lamborghini pomoci v konstrukci nástupce jejich vlakové lodi.

[article id=6528]

O té zatím víme, že bude používat hybridní pohon. Dva elektromotory na přední nápravě, baterie uprostřed a dvanáctiválec před zadní nápravou. Nemusíte zaměstnat hromadu analytiků a matematiků abyste zjistili, že podobná koncepce může ve výsledku přesahovat klidně i tisíc koní.

Mluví se také o nástupci Huracánu, který měl stále pokračovat v desetiválcové tradici. Pod střechou Porsche to ale může být všechno jinak.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *