Alfa Romeo prožívá již několikátým rokem renesanci a lidé jako já nebo vy z toho mají žně. Před příchodem modelů 4C nebo Giulia to bylo popravdě nic moc. Když už řval v Alfě šestiválec nebyl to plnokrevník a představy o sportovní jízdě hnily stejně jako sto padesát šestky. Teď je tomu ale jinak a ihned potom, co se Alfa postavila lehce na nohy chystá na nás jednu bombu za druhou.

To samozřejmě zvedá některé jedince ze židle. Herbert Diess, nový šéf koncernu Volkswagen představil plány se španělskou značkou SEAT. Dle jeho slov chce SEAT povýšit na mladou, emocionální, nezávislou a sportovní značku. „Dnes má společnost SEAT mnohem lepší produktový mix, než kdy dříve. Věřím, že tato značka má potenciál.“

A pak se obul do Alfy: „Pro lidi našeho věku je to fantastická značka, ale co si pamatuji, je Alfa na kraji úpadku. Zeptejte se lidí ve věku 25-35 let, nemají ani ponětí, co Alfa je.“ Diess chce krapet pozměnit koncernové uspořádání. Volkswagen zůstane nadále jádrem značky, Škoda bude pokračovat v tom, co dělá a SEAT se stane sportovněji založenou automobilkou. Hlavně pak od něj odvozená značka CUPRA.

[article id=6620]

SEAT má zapůsobit na mladé lidi, kteří si nepamatují slavné dny Alfy Romeo. Co ho k těmto myšlenkovým pochodům vedlo vám ale nepovím. V modelové paletě španělské společnosti momentálně dolaďují sportovně střižené Tarraco, jakožto vyfešákovaného bratrance Škody Kodiaq.

Nechci být šťoural, ale značka, která se má obout do jedné z největších legend motoristického sportu má před sebou hromadu práce. Ať už dělají sebelepší hot-hatche, bude potřeba přijít se skutečně nabušeným Španělem… Pamatujete si ještě někdo Pegaso?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *