Nacházíme se v roce 2006 a Volkswagen opět přivádí v úžas účastníky americké Autoshow, tentokrát v Los Angeles. Futuristický koncept tříkolky nazvané GX3. Motor? Čtyřválcová jednašestka pocházela z Lupa GTI. Malého nezmara roztahala na stovku za 7,8 sekundy. Ten má ale vzadu dvě kola. V případě tříkolky a stodvaatřiceti kobyl na jednom zadním kolečku to dělalo necelých šest vteřin.

Stejně jako u plážové buginy, vděčí další nezmar Volkswagenu svým výkonovým parametrům nízké váze. 570 kilogramů vám při tomto výkonu udělá 215 koní na tunu. To nejzábavnější na tomhle výtvoru ale není výkon, ale jeho ovladatelnost. Mrkněte na ostatní podobné tříkolky a co na plný kotel dělají. Jejich řízení vyžaduje dobrodružnou povahu a pevné nervy.

Takže to bychom měli divoký vzhled, nevídanou koncepci a dostatek výkonu. Je to vše? Zdaleka ne! Volkswagen totiž plánoval prodávat tříkolku za směšné peníze. V případ sériové výroby měla stát pouze 17 000 dolarů (tenkrát to bylo 374 000 korun). K tomu si připočtěte spotřebu jen malinko přes pět litrů a chválihodnou životnost řádových benzíňáků od koncernu. Ideální hračka na víkend? Proč už jí nemáme v garáži?

[article id=6115]

Vyvíjelo se to celkem dobře, ale Volkswagen musel na poslední chvíli vycouvat. Říká se, že vůz by musel projít nákladnou úpravou kvůli celkové bezpečnosti a navíc z toho koukala žaloba, kdyby se něco stalo. Úpravy by navýšily cenu vozu a projekt by tak nebyl výdělečný. Škoda. Pro ty, kteří jsou teď naladění na řádění po třech kolech máme dobrou zprávu. Pořád máte přeci Morgan.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *