A Porsche ne ledajaké, nýbrž to na dvou kolech. Automobilky totiž myslí i na ty své zákazníky, kteří si o víkendu navlečou přiléhavý trikot a jdou zdržovat na ty nejkrásnější silnice. My si teď pár nejzajímavějších projektů ukážeme.

Porsche Bike RS

Toto kolo je opravdové Porsche. Pohání jej vzduchem a pivem chlazený dvounožec. Svým designem má evokovat tradiční tvary klasických modelů. Rám a doplňky jsou vyrobeny z uhlíkových kompozitů a díky tomu kolo váží pouhých 9 kilogramů. Šestistupňový manuál zde vystřídala přehazovačka s 20 převody. Tento kousek se hodí i sportovní jízdu… Je to přece Porsche.

cena: 165 990

Aston Martin One-77

Na tomto Astonu by měl James Bond spíš červené oko, než zlaté a ani padouchy na favoritech by přes samou eleganci možná nedohonil. Jisté ale je, že by vypadal nejlépe. Jízdní kolo je pojmenované podle přenádherného modelu One-77 a k výrobě potřebuje dva týdny práce sedmičlenného týmu. Kdyby jsme se pohybovali ve světě aut řekneme, že plná výbava je samozřejmostí.

cena: 730 000

Bianchi SF01

Pradávný výrobce bicyklů Bianchi ze země, ve které se většinou rodí továrníci s benzínem místo krve, spojil své síly právě s takovýmto typickým Italem. Výsledkem je Bianchi SF 01 (SF, jako Scuderia Ferrari). Dostupné ve dvou licencovaných barvách Nero Setoso a legendární Rosso Corsa se perfektně hodí vedle vašeho GTB. Karbonový rám váží pouze 780 gramů a obuto máte na pneumatikách Pirelli P Zero.

cena: 360 000

Alfa Romeo 4C IFD

Jízdní kolo od italské společnosti Compagnia Ducale váží necelých 7 kilogramů a to hlavně díky použití karbonu. Design měla na starosti sama Alfa Romeo a na kole je to samozřejmě znát. IFD znamená Innovative Frame Design a karbonové trubky použity pro rám kola jsou ty samé, co v šasi Alfy 4C.

cena: od 94 000 kč do 244 000

Audi e-bike

Audi má taky samozřejmě co říct ve světě gum a šlapek, přesvědčit by vás o tom měl i tento bicykl s karbonovým rámem a elektrickým motorem. Samotný rám váží zhruba 1,5 kilogramu, 26palcová kola pohání elektromotor o výkonu 2,3 kW. Ten získává šťávu z lithium-iontové baterie, kterou nabijete za 2 a půl hodiny. Pokud kolo použijete v „eGrip“ módu rozparádí se až na 50 km/h, což znamená, že máte vlastně skútr.

cena: 500 000

[article id=4725]

McLaren Tarmac

Začneme výčtem použitých materiálů. Magnézium, titan, hliník a karbon. Tarmac je ve světě cyklistiky velmi známé jméno a spojení s luxusním výrobcem automobilů přineslo nejeden unikát. První byl model Venge, ten pak následoval TT Helmet a nedávno i model McLaren Tarmac, který vychází z oblíbeného modelu S-works Tarmac (ten sám o sobě stojí 250 000 kč). Edice McLaren byla limitována na 250 kusů.

cena: 500 000

Tak a to by bylo všechno, doufáme, že jste si tento krátký výšlap na Kokořín užili a uvidíme se příště u něčeho, co plive benzín a pumpuje adrenalin…


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *