Prozkoumat automobilovou historii můžete několika způsoby. Jeden z nejlepších a nejzáživnějších je ale stoupnout si ke trati slavného závodu Silvretta Classic, který se každoročně jede přes rakouské a švýcarské Alpy, neboli pohoří Silvretta. Možná znáte Passo dello Stelvio, Grossglockner nebo silnici Transfagaras. Věřte, že serpentiny, které se táhnou tímto pohořím jsou důstojným protivníkem v soutěži o nejhezčí silnice světa.

Závod, vyhrazený pouze pro klasické vozy je rozdělený do několika etap. Jezdí se formou tzv. setinové rallye, kdy je cílem zajíždět v přesně stanoveném čase jednotlivé etapy a úseky. V těchto měřených úsecích hraje roli každá setinka. Posádky musí sledovat čas a propočítávat průměrnou rychlost. Letošního ročníku se zúčastnilo na dvě stě vozidel a z toho dva patřily týmu ŠKODA Classic. První, červená stovka L Rallye z roku 1970 s litrovým čtyřválcem a Michalem Borským za volantem.

[article id=780]

Druhý vůz je už opravdová rarita. legenda motoristického sportu 130 RS. Sportovní vůz z roku 1978 uhání až 210 km/h. Posádku tvořila dvojice ve složení německého novináře Tima Rammse a šéfa komunikace ŠKODA AUTO Jense Katemanna. Ti si díky své sehranosti dojeli pro celkové šesté místo.

Pokud milujete stará auta, stopky a Alpy rozhodně neváhejte a vrhněte se do příprav na další ročník. Startuje se 4. července 2019

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *