Automobilka Ferrari slaví letos kulatou sedmdesátku. Při té příležitosti představila na pařížském autosalonu 5 lehce poupravených modelů, odkazujících na jejich pestrou historii. Ta zelená 488 nyní může být vaše. Stačí se účastnit aukce RM Sotheby’s Leggenda e Passione a mít s sebou pěkně velký balík peněz.

Jde totiž o jediný exemplář na světě. Svůj život začal jako obyčejná 488. Design se inspiroval závodním vozem legendárního Davia Pipera. Závodníka, který v monopostu 356 P2 zvítězil v závodu Kyalami 9 Hours v letech 1965 a 1966. Honosí se tak křiklavě zelenou barvou, dvoubarevnými sedačkami, zlatými koly a číslem 25 na dveřích.

Exteriérem ale změny končí. Pod kapotou dostanete klasicky V8 s výkonem 660 koní a na stovce budete za 3 vteřiny. To ale bohatě stačí, ne?

[banner group=‘article-banner’]

Cena se může vyšplhat až přes deset miliónů korun. Na aukci bude přítomna i Ferrari Daytona, která se skrývala před zraky lidí po 40 let. Anebo model 1:1 Ferrari 812 Superfast, který se v Maranellu používal pro testy aerodynamiky ve větrném tunelu.

[article id=2016]

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *