Golf GTI tu s námi je už sedm generací a vy mu nadáváte, že je mdlý. Pak je tu Golf R, což je Porsche 911 do kapsy a na toho nenadáváte, protože je fantastický (slyšel jsem jen o slabších brzdách). A pak je tu projekt pětiválcového Golfu s astronomickým (ve světe hatchbacků) výkonem a závodním potenciálem.

Řeč je o projektu R420, který se v loňském roce zaparkoval do garáže na neurčito a čekal na správnou chvíli. A hle, kdo se to prohání po Severní smyčce – onen téměř zapomenutý prototyp nejbrutálnějšího lidového auta.

Golf R420 je sériová verze konceptu R400. Pod kapotou je pětiválec z Audi RS3, který pumpuje řidičovi do žil sílu 420 koní. Ty se samozřejmě přesouvají na všechna čtyři kola. Mělo jít o vrchol golfové palety a konkurenta Audi RS3 a Mercedes-Benz A AMG. Nakonec to však nedopadlo a největší podíl viny na tom má dieselová kauza.

 

Na serveru Motor 1 se rozebírá jedna teorie a já s ní víceméně souhlasím. Máme tady vývoj osmé generace rozjetý na plné obrátky. Prodeje současné generace míří do cíle a Volkswagen bude zřejmě chtít ukázat koule a přijít s labutí písní v podobě této finální edice nejostřejšího golfa.

Ještě se nabízí teorie, že technici sbírají poznatky právě pro tu osmou generaci. Anebo se jenom jel někdo projet? To těžko, Volkswagen tyhle auta netahá jenom tak. Takže až se objeví pětiválcový golf nezapomeňte: Já vám to říkal.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *