Banda týpků, co si říká Bodge Rides Garage, publikovala video, ve kterém przní Mazdu RX-8. Pak jsem si ale všiml, že video je dva roky staré. No, třeba o tom ani nevíte, já o tom taky nevěděl. Takže o co jde?

Jde o dnes populární téma „engine swap“. Projekt jednoduše nazvaný „RX-hate“ z červeného sportovního auta amputoval wankelovu rotační jednotku a dal mu velmi nečekaná střeva, motor Cummins, série B. Dieselový motor je známý svou spolehlivostí. Hodně se užíval v dodávkách a do širšího povědomí se dostal díky osazení do Dodge Ram, v roce 1989. Jinak je to motor opravdu pro všechno. Kromě dodávek a osobních aut ho najdete v letectvu, námořnictvu, nebo se používá i pro vojenské účely.

Video zachycuje časosběr, ve kterém uvidíte celý průběh této transplantace. Určitě koukněte na celý jejich kanál, stojí to za to. Po chvíli strávené na youtube také zjistíte, že podobné horoskopičiny jsou zcela běžná věc. Pokud tedy, stejně jako já, sledujete pouze dění okolo sériových aut, nestačíte se divit.

Vladimír Kadera

Kategorie: Video

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *