Dodge Challenger Demon je skut z nervy drásající pevností poctivých a pracovitých dělníků, který k obědu slupnou velké McMenu, zalejou to litrem Dr. Peppera a po šichtě jdou domu do karavanu, kde pijí pivko a koukají na baseball (nebo se věnují domácímu násilí). Z jejich umaštěných rukou vyjíždí jediný vůz na světě, který je schopen stavět se na zadní tak, jak to dělá Dominic Toretto a nepotřebuje k tomu žádné úpravy.

Na druhém kontinentu se s chirurgickou přesností vyrábí partou nadšených inženýrů v čistých uniformách naprostý skvost a právoplatné superauto McLaren 720S. Dvoudveřové kupé z Anglie přišlo nakopat zadek vozům, jako Ferrari 488, nebo Lamborghini Huracán. Jak si ale povede proti Bobovi z Detroitu?

Na první pohled by vás ani nenapadlo tyto vozy srovnávat, ale čísla jsou zajímavá. Oba dva vozy mají základní výkon přes 700 koní. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne u Demona o 0,6 vteřiny rychleji (2,3s). McLaren má sice pomalejší zrychlení na stovku (2,9s), ale zatímco Dodge může na závodních pneumatikách pokračovat do 270 km/h, McLaren pokračuje až do 341 km/h.

*přetočte si na 4:20, nemáte zač

[article id=2364]

Můžete auto napumpovat jak chcete, ale když váží skoro dvě tuny, nemá proti superautu šanci. McLaren váží 1311 kg a to znamená naprostou dominanci nad Demonem. S pevným startem od semaforů a se vší parádou by byl výsledek mírně odlišný, ale výsledek vám musí být jasný. I když! Demon má oficiální čas na 1/4 míle 9,65 sekundy. Papírově je tedy 720S s 9,7s o trochu pomalejší. Postavte je někdo na dragstrip!


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *