Nový hot-hatch od jihokorejské automobilky přišel v limitované edici Fisrt Edition. Ta se nabízela pouze v Německu a právě tady, se za pouhých 48 hodin vyprodal. A proč byl nabízen pouze v Německu?

Protože právě tady se novinka testovala, a to přímo na Nurburgringu. Zároveň se v německém Rüsselsheimu nachází také technické centrum automobilky Hyundai Motor Europe GmbH.

Těchto 100 nadšenců muselo zaplatit zálohu 1000 euro přes PayPal. Jako benefit si teď můžou užívat výbornou večeři přímo na zeleném pekle, zúčastní se workshopu s šéfdesignérem i30N a získají profesionální výcvik na trati. A to vše již v říjnu, kdy se automobily předají zákazníkům. Každý vůz je označen číslem od 1 do 100, aby tak upozorňoval na svou vyjímečnost.

[banner group=‘article-banner’]

Ostré eNko je k dostání ve dvou verzích. Obě mají přeplňovaný dvoulitr a obě mají maximální rychlost 250 km/h. Rozdíl je v počtu koní. První verze má 250 koňských sil a stovku zvládne za 6,4 vteřiny. Druhá je naladěna na 275 koní a ta už to zvládne za 6,1.

Motor samozřejmě není vše. Hyundai je vybavena elektronickým diferenciálem, elektricky ovládaným odpružením a protiprokluzem. K dispozici bude se šestistupňovou manuální převodovkou a na programu je v blízké době i automat.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *