Stuttgartské muzeum automobilky Porsche je naštěstí plné takových nadšenců a tak si postavili repliku legendárního modelu z Lega. Předlohou se stal „Widowmaker“ aka první přeplňované Porsche 911 Turbo ze 70.let. Šílenost nápadu podporuje limetkově zelená barva celé skulptury. Pro účely stavby se musely vyrobit větší kostky, než je standardní velikost Lega a výsledek se očividně povedl. „Model“ k sobě poutá jak velké, tak malé a přesně to je jeho účel.

Originál 911 Turbo se vyrábělo v letech 1975 až 1977. Pod kapotou se skrýval ON – Vzduchem chlazený zážehový plochý šestiválec, kterému pomáhalo turbodmychadlo. Ono turbodmychadlo byl zpočátku „problém“. Jakmile se totiž rozfoukalo, poslalo na zadní nápravu tolik výkonu, že se Porsche velmi snadno roztancovalo do nejbližšího příkopu. V rukou zkušeného řidiče to tak byl neskutečné divadlo, kdy se snažíte přemoci bestii z pekel.

Turbo, na první pohled rozeznatelné díky obřímu křídlu, přednímu lízátku a širším blatníkům se tak stalo pomníkem nejednoho nezkušeného řidiče. Problém s příliš výrazným turboefektem se zlepšil až v roce 1978, kdy se zvětšil objem motoru a přidal se mezichladič, což jej výrazně zklidnilo.

Není tak divu, že Turba z let 1975 až 1977 rychle rostou na ceně. Za zachovalý kousek dáte klidně i 5 000 000 korun. Ideální investiční příležitost, nemyslíte?

[article id=1253]

Pokud byste chtěli vidět legendárního padoucha společně s dětskou hračkou v životní velikosti, stačí se zajet podívat do stuttgartského muzea Porsche, ke kterému se z Prahy dostanete za necelých 5 hodin.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *