Začneme rovnou citací samotného úpravce: „VelociRaptor 600 je čistá agrese na kolech. Na všech šesti! Nový Raptor bude jedním z nejlepších offroadů co svět viděl. Jsme vzrušení z toho, že můžeme posunout tento vůz na úplně jiný level a dodat mu mnohem větší výkon a exkluzivitu.“ Hennessey VelociRaptor 6×6 si můžete objednat již teď přímo od HPE (Hennessey Performance Engineering) a to za cenu 295 000 dolarů (zhruba 6 500 000 korun).

[banner group=‘article-banner’]

Za své peníze dostanete upravenou Fordku F-150 Raptor se třemi nápravami a pohonem 6×6. Dále pak upravené odpružení FOX, 20 palcová kola s offroad pneumatikami, speciální přední a zadní nárazníky do terénu, ochrannou klec a LED světla.  Základní výkon je skromných 457 koní z šestiválcového EcoBoostu 3.5 litru. Nakupujete ale v HPE takže díky kouzlům s řídící jednotkou, nerezovým výfukem, vylepšeným mezichladičem a dvěma turbodmychadly si za zhruba půl miliónový příplatek můžete odburácet se 600 hřebci pod kapotou (přesné číslo se teprve dozvíme).

Pokud máte hluboko do kapsy nic vám nebrání vybírat si ještě z příplatkové výbavy. Ta zahrnuje vychytávky jako přední a zadní brzdy Brembo, ještě větší kola a pneumatiky, ještě víc LED světel, různá elektronická udělátka, zakázkový interiér, mnohem lepší ochranu auta do terénu a prostě ještě lepší a nesmyslnější dělo.

Naživo se VelociRaptor představí na SEMA show v Las Vegas, která začíná již zítra 31. října a pokračuje až do 2. listopadu. My se na něj moc těšíme a určitě od nás o něm ještě uslyšíte.

[article id=2847]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *