Americký prezident není jen hlava státu, ale především realitní magnát globálního rozměru. Vlastní desítky nemovitostí po celém světě a obecně se považuje za velmi bohatou persónu. Když myslíme bohatou, tak myslíme 4 500 000 000 dolarů. S takovým balíkem peněz máte dost slušný základ na perfektní sbírku aut. Má ale Donald Trump ten správný vkus?

McLaren SLR

Stříbrné zjevení z roku 2003 se dá již dnes považovat za sběratelský kousek. Vyrobeno bylo totiž jen 370 exemplářů, takže hodnota už jen poroste. Retro vzhled, stovka pod čtyři, maximálka přes 300, a startování jako ve stíhačce však tento vůz předurčilo k legendárnímu statusu již v době výroby.

Chevrolet Camaro Indy 500

Tohoto vozu bylo vyrobeno jen 500 kousků a výrobci se snažili přiblížit originálu z roku 1969. Pod kapotou dřímá americká V8 (jak jinak), která produkuje 426 koní. Trump byl dokonce přizván, aby Camaro řídil jako zahajovací vozidlo při výročním závodu Indianapolis 500, ale nakonec jel místo něj jiný jezdec.

Lamborghini Diablo VT

Co by to bylo za sbírku aut bez Lamborghini? Trump vlastnil Diablo VT v netradiční LeMans modré barvě. Lambo před nějakou dobou prodal a jeho nový majitel se ho snažil prodat v době Trumpovi kampaně na prezidenta formou aukce. Vyšlo to a Lambo se prodalo za 11 500 000 korun.

Rolls-Royce Silver Cloud

Jedno z prvních aut, které Donald vlastnil je i dvojité R. Stříbrný mrak je Trumpova oblíbená hračka, a dokonce žádal Rolls-Royce jestli by mu ještě jeden nepostavil.

Boeing 757

[article id=5149]

Kromě několika opancéřovaných limuzín, helikoptéry a Orange County motorky vlastní i Boeing 757. Ten si koupil od spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena. Uvnitř? Dvě ložnice, několik televizí, a zámky bezpečnostních pásů z 2 karátového zlata.

Samozřejmě není to všechno, a popravdě řečeno od jednoho z nejbohatších lidí na světě bychom čekali opravdu ultimátní sbírku poctivých klenotů. Ale co už…

foto: journalistate, radiodixie, dupontregistry, maxim, businessinsinder


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *