Bullittův případ byl v roce 1968 absolutní blockbuster a každý petrolhead na něj dodnes s láskou vzpomíná. Detektivka, ve které poručík Bullitt pátrá na vlastní pěst měla zaděláno na úspěch už svým obsazením – v hlavní roli Steve McQueen a v jeho posteli úchvatná Jacqueline Bisset. McQueen, ideál žen ze šedesátek byl skutečný chlap, vedle kterého vypadá Justin Bieber jako figurka z kinder vajíčka.

Drsnou detektivku, kde se pátrá po vrahovi mafiána, který se rozhodl zazpívat policajtům zapsala do dějin kultovní automobilová honička. Bullitt v ní honí vrahy mafiána, přeženou se celým San Franciscem a skončí to daleko za městem. Ford Mustang 390 GT a Dodge Charger 440 předvedou uhrančivý filmový masakr, který dodnes inspiruje filmaře k jeho napodobování, nebo překonávání. Originál ale bude vždy jen jeden.

Proč je tato filmová honička tak úchvatná? Sešlo se v ní několik skvělých momentů. Sám McQueen jezdil automobilové závody a v mnoha záběrech je to vidět. Na natočení honičky si dali filmaři tři týdny a vybírali z množství záběrů kamer u silnic a v autech. Kromě toho právě na popud McQueena není v celé víc než osmiminutové sekvenci žádná hudba, jen reálný řev motorů aut. Výsledek je mrazivě autentický a na velkém plátně má divák dojem, že to projel sám. San Francisko povolilo točení do rychlosti 120 km/h, někdy si to ale herci a kaskadéři sviští i 170 kilometrů za hodinu! Nic se nemuselo upravovat. V té době ani nebylo příliš jak. Mimochodem, tenhle film dostal jednoho Oskara, právě za střih.

https://www.youtube.com/watch?v=VX4zDjlhbbU

Filmovou scénu, která vstoupí do dějin poznáte i podle toho, že se v ní dodnes všichni nimrají a řeší každou blbost. Fandové pořád řeší kdy za volantem seděl McQueen a kdy kaskadér a hlavně, že zelený VW Brouk se v honičce objeví 4 x a vždy jinde.

Tohle všechno vzal v potaz Ford, když představil svou limitovanou edici nejnovějšího Mustanga Bullitt. K dispozici je v barvě filmového originálu Dark Highland Green, nebo v šedé Shadow Black. Pod kapotou pracuje pětilitrový vidlicový osmiválec s výkonem 475 koní a maximální rychlost je 262 kilometrů za hodinu. Je to chlapák jako Steve. Automobilka vůz i mazaně uvádí. Tváři kampaně je vnučka Steve McQueena, jak jinak herečka, Molly McQueen.

[banner group=‘article-banner’ count=“1″][banner group=‘article-banner-mobile’ count=“1″]

Auto představuje na mnoha akcích, v inzercích a hlavně ve dvou úchvatných spotech. Ten první hraje na city velice, převelice. Molly totiž předvede původní originální Mustang, ve kterém její dědeček honičku natočil. I když je na autě znát víc jak padesát let, pořád je to klenot.

https://www.youtube.com/watch?v=-Q5pHm2Cfq4

Komerční reklama na nový Mustang je poctou původnímu filmu. V podzemním parkovišti po sobě jde nová generace Mustangu a Dodge. A aby byli spokojení i filmový rejpalové, účinkuje i VW Brouk. To vše s Molly McQueen za volantem.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=OW60y2x3x0w

Ano, film někdy vstoupí do dějin díky bezvadnému výkonu hlavního hrdiny. V Případě Bullitt navíc seděl v bezvadném autě. Existuje vůbec kultovnější automobilová honička ve filmu? Něco z Třiceti případů Majora Zemana?

[article id=3021]

Zdroj foto: blackchristiannews.com, .netcarshow.com, silodrome.com, falconmovies.com, motor1.com, tested.com, carmagazine.co.uk


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *