Upgrade Aventadoru S spočívá hlavně v upraveném výfukovém potrubí. To je nyní vyrobené ze speciální slitiny niklu, železa, a chromu zvané Inconel. Nerezový materiál našel uplatnění díky své pevnosti a odolnosti například v kosmonautice. A nyní si našel cestu do Lamborghini. Výfuk nejenže vydrží vyšší teploty, ale je také výrazně lehčí. Přesněji, o 21 kilogramů.

Výsledkem je, kromě snížení váhy, nárůst výkonu o 17 kW (23 koní) a krouťák se navýší o 42 Nm. Z původních hodnot motoru V12 544 kW (730 koní) a 690 Nm, se tak podařilo získat hodnoty 561 kW (752 koní) a 732 Nm. Podle úpravce tyto hodnoty stačí na zrychlení z 0 na 100 km/h za 2.8 sekundy, a maximální rychlost 350 km/h.

Celá úprava samozřejmě nespočívá jen v úpravě výfukového systému. Své pozornosti se dostalo i podvozku. Ten je teď snížený o 30 mm. Pokud jde o úpravy exteriéru, tak Lambo dostalo nový aerokit, laděný v aerodynamickém tunelu. Aero kit je kompletně vyrobený z karbonu. Novitec slibuje výrazné zlepšenícelé aerodynamiky vozu. K tomu 20palcová kola NL3 vpředu, a 21palcová vzadu, všechny obuty do střevíců Pirelli P Zero.

Na přání pak můžete mít sportovní odpružení, a hromadu věcí interiéru. Ať se na upravený Aventador S podíváte z jakéhokoli úhlu, vypadá prostě úchvatně.

[article id=3337]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *