Porota vybraná z odborníků na design každoročně uděluje přestižní ceny Red Dot Award: Product Design a jejich vytříbenému hledáčku neuniknou ani automobily. Mezi soutěžícími byli letos např. Kia Rio, Seat Ibiza, BMW 5, Peugeot 3008 nebo naše Škoda Kodiaq.

Největší účast mezi nominovanými ale patří právě automobilce Ferrari. Ta si již potřetí za sebou odnáší vítězství a letos soutěži dominovala s modelem J50. Ferrari J50 se limitovaná edice vozů postavených při příležitosti 50. let automobilky na japonském trhu. Sofistikovaný dvoumístný sporťák s motorem uloženým uprostřed staví na základech modelu 488 Spider. Jeho karoserie je velmi futuristická a porotu zaujala hlavně designová inovace. Navrhlo jej studio Ferrari Design pod vedením Flavia Manzoniho a vznikne pouze v 10 kusech.

[box]„Ferrari J50 fascinuje svým stylem, kterým do hry přináší novou, velmi vzrušující kombinaci plynulých a nápadných prvků“, porota Red Dot[/box]

Kromě modelu J50 ocenila porota i modely LaFerrari Aperta, vlajkovou loď automobilky GT4C Lusso a 458 MM Speciale. Svou cenu si mezi sportovními vozy odnesla i Mazda MX-5.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *