Ano, Ferrari 812 Superfast je na trhu již dva roky, takže úpravce nepřichází se žhavou novinkou. Jenže oni si na svých modelech dávají opravdu záležet a hlavně měli spoustu práce ze zmíněným McLarenem a Lamborghini Huracán.

Atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru zůstal zatím beze změn. Firma se ale nechala slyšet, že nějaký performance balíček by se mohl také objevit. Změny jsou tak především vizuální. Na první pohled zaujmou, kromě zářivě žluté barvy, i 21palcová kola (respektive 22palcová vzadu), která Novitec vyrobil se spolupráci s firmou Vossen, známým výrobcem kovaných kol.

Kvůli lepšímu těžišti se vůz snížil o dalších 35 milimetrů, potenciální zákazníci se ale retardérů bát nemusí. Díky vzduchovému podvozku lze nápravy nadzvednout o čtyři centimetry. Stačí jenom zmáčknout tlačítko na palubní desce. Díky nově vyvinutému výfukovému systému se oproti původnímu řešení ušetřilo jedenáct kilogramů váhy. Potrubí je zakončeno 11 cm dlouhými nerezovými koncovkami s matnou povrchovou úpravou. Samozřejmostí je i aktivní klapka, která se ovládá taktéž tlačítkem uvnitř vozu.

Úpravy zvenku nejsou jen kosmetické. Novitec navrhl karbonové doplňky, které poté testoval ve větrném tunelu. Upravené Ferrari by tak mělo ještě lépe prorážet vítr a hnát svého majitele rychleji k odebrání řidičského průkazu. A že to půjde rychle, 812 Superfast zvládne stovku pod tři sekundy, dvoustovku za 7,9 sekundy a upaluje až do rychlosti 340 km/h.

[article id=7796]

Jak již ale bylo řečeno, půjde to i rychleji. Novitec právě přemýšlí, jak tuhle žlutou bombu ještě více nakopnout. Výsledek, který vidíte na fotkách, je jen jednou z mnoha variant, kterou Novitec nabízí. Možnosti individualizace jsou opravdu široké. K mání jsou všemožné materiály, jako kůže nebo alcantara.

Nezapomeňte si pustit video, kde tuhle bestii uslyšíte.

Redakce Vehiklo Ventil


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *