Nástupce legendární pětistovky, který v 90. letech brázdil úzké uličky v italských městech, a u nás dokonce ještě občas rozváží pizzu. To je Fiat Cinquecento. Pro Poláky byla verze se sedmistovkou motorem, aby se tak provizorně nahradil Maluch, jinak byla základem devítistovka. Dokonce existovala i sportovní edice Fire, a limitovaná edice 1000 kusů, Michael Schumacher.

Ale tohle? Tohle je něco trochu jiného. Pamatujete ještě na Smarta s motorem z Suzuki Hayabusa? Tohle by si to s ním klidně mohlo rozdat. Pod kapotou dřímá motor z Kawasaki Ninja ZX-14R, což je motorka, která spadá do kategorie superbike (dvoustopá obdoba superaut). Má výkon 250 koní a točí dvanáct tisíc otáček!

Fiat musel samozřejmě dostat i lehký bodykit. Rozšířené prahy byla pro široké slicky nutnost. Úpravou si prošla i přední část a odhalený zadek. Uvnitř je samozřejmě ochranná klec. S tímhle Fiatem prostě už na první pohled není něco v pořádku.

A největší zábava jsou záběry během jízdy. Řádění v takovém kostitřasu vyžaduje zřejmě dvojici pořádných koulí. Video vzniklo na italském okruhu Castelletto. Ostatně podívejte se sami.

Jak by si asi taková mašinka poradila například na Pikes Peak? Nebo Touge? Troufli byste si osedlat takového nezmara?

Kategorie: Video

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *