Vozy BMW, většinou ty z divize M, dělají safety cars pro motorkářský šampionát Moto GP již od roku 1999. Za tu dobu se s majáky předvedly jedny z nejvíc cool aut v tomto oboru. K oslavě dvaceti let tohoto spojení uspořádalo BMW takové malé ohlédnutí.

K vidění jsou samozřejmě současné hvězdy jako M2, M4, nebo nejnovější M5. Co si ale určitě zaslouží pozornost je BMW Z8. Auto z éry, kdy ani James Bond nedokázal bavoráky odmítnout. Vždyť kdo by si nepamatoval legendární přepůlení prototypu tohoto vozu ve filmu Jeden svět nestačí. Na Moto GP sloužilo v roce 2002.

O pět let později se a dráze objevila další zajímavost, BMW Z4 M. Za zmínku stojí i BMW X6 M ze sezóny 2009. Co tedy používali a používají už víme. Co to ale bude příští rok? Říká se, že příští sezónu by si mohlo odjezdit BMW M8. No, uvidíme.

Kořeny partnerství mezi německou automobilkou a Moto GP jsou ale ještě hlubší. BMW dává pravidelně jeden model M nejrychlejšímu jezdci sezóny v kvalifikaci. O štědrosti automobilky by mohl hovořit španělský závodník Marc Márquez. Ten už má doma M6 (2013), M4 (2014), M6 kabriolet (2015), M2 (2016), M4 CS (2017) a M3 CS (2018). Krásná sbírka BMW Motorsport.

Kategorie: Video

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *