Film Baby Driver nás v loňském roce velmi potěšil. Automobilových honiček není nikdy dost, a když hodíte do prvních záběrů filmu krvavě rudou Imprezu WRX, máte o aplaus z naší strany postaráno. No a co, že zbytek filmu už není tak úplně o autech. Na (dost možná) nejlepší automobilovou honičku roku 2017 to stačilo*. Film vydělal přes 167 milionů dolarů, a kritici jej označují za velký úspěch. Palec nahoru pro režiséra, pro herce, a pro Subaru!

*Ještě navíc, když drtivou většinu divočin s autem oddřeli kaskadéři, nikoli počítač

Na úvodní část filmu mělo studio celkem 6 kousků Subaru WRX, modelový rok 2006. Krátce po premiéře filmu šla jedna z nich do aukce. Po 71 příhozech se cena vyšplhala na 69 100 dolarů (1 400 000 korun). Jen tak pro srovnání, stejný vůz z tohoto roku koupíte do půl milionu korun. A to ta filmová měla nalítáno už přes 158 000 mil.

První vůz na prodej se používal pro natáčení scén, kdy byla Impreza „tak trochu v bocích“. A tak byla firmou DBW Motorsport předělána na pohon pouze zadních kol, a měla přepracovaný zadní diferák. Tento druhý kousek je však už plnotučná Impreza se systémem ST1, pohonem všech kol od Allpro Subaru z americké Georgie.

Do auta bylo proinvestováno 20 000 dolarů. Peníze padly například na kované písty, hydraulickou ruční brzdu, přední diferák od OS Giken, a ještě mnohem víc. I přes četné úpravy, je stále legální s ní jezdit po silnicích. Zatímco Impreza z první aukce se hodí spíš na blbnutí na parkovišti, tato bude zřejmě pořád od bahna.

Aukce bude probíhat v Dubnu na Mecum auctions v Houstonu. O žádné oficiální částce se zatím nehovoří, ale očekává se, že se zastaví opět někde na hranici 70 000 dolarů. Po prodeji to tak bude již třetí WRX z filmu Baby Driver na silnici (tu první vlastní herec hlavního hrdiny Ansel Elgort).

Nový majitel navíc získá exkluzivní fotografie z natáčení, na kterých si bude moct prohlížet svůj vůz. Součástí předání vozu bude také rozhovor s kaskadérem filmu, Jeremym Fryem. „Dej bacha, nad 160 lehce táhne doprava“.

Po této aukci tak už zbudou jen tři kousky. Co myslíte, střelí je studio taky? Nebo půjdou do muzea.

[article id=3074]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *