Ojeté auto do určité ceny… Vždy to vyvolá diskuzi. Teď si dáme limit padesát tisíc korun. Modelový příklad: Mladý kluk/holka, první peníze z brigády, drobný příspěvek od rodičů, první auto, první zážitky. Co bylo to vaše poprvé, co byste každému doporučili, nebo naopak čeho by se váš kamarád v této situaci měl vyvarovat?

Moje první auto mi dal táta v osmnácti, byl to trojkovej Golf a byl to doslova hadraplán, který mě naučil jezdit. To moje opravdové poprvé přišlo až o rok později, když už byly dostatečné finanční prostředky a já koupil Hyundai Sonata, o které vám musím někdy napsat. Protože byla naprosto úžasná.

Pojďme si tedy určit pár pravidel. Limit padesát ticíc korun. Dobré a bytelné auto pro začínajícího řidiče, který potřebuje zážitky, ale taky hodně spolehlivé, aby vůbec něco zažil. Nejdřív pár tipů ode mě.

Za padesát tisíc koupíte moc pěknou Škodu Fabia nebo slušného Golfa MkIV. Já bych ale dal přednost Audi A3 a to výhradně s jedna šestkou motorem, pokud bych měl vybrat v této kategorii. Pokud už od sedmnácti vyhlížíte italskou vlnu ojetin stejně jako jsem to dělal já, měl bych taky pár tipů. Fiat Punto Cabrio (ano, čtete správně). První generace Punta bez střechy se dá sehnat za dobrý peníze a koukal bych hlavně po motoru 1.2 s výkonem 63 kW. Protože věřte nebo ne, ale letí to jako blázen a ty pravé zážitky přijdou právě v takových autech. Alfu Romeo bych asi za tuto cenu nebral. Hlavně proto, že prostě nevím, co s těmi jejich motory. Alfy jsem měl dvě. Jedna stála pětaosmdesát tisíc a byla úplně skvělá a spolehlivá. Ta druhá už tolik spolehlivá nebyla a vyžadovala repas motoru. Stála čtyřicet tisíc. Mohl bych tu ale vypsávat do večera. Za mě, pokud chcete spolehlivost, najděte si hatchback v dobrém stavu a poraďte se před nákupem vždy s mechanikem. Pro zážitky volte šílenost. A věřte mi, že vlastnit šílenost se vám někdy vyplatí.

Na druhou stranu je to první auto. Takže zážitky prostě budou.

Teď je to na vás. Pod tímto příspěvkem najdete komentáře, kde bych rád začal naši první diskuzi. Počtěte si a poraďte ostatním. Je to zadarmo.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *