Snaze o plně autonomní řízení dává řada automobilek vysokou prioritu. Otázka komplexní bezpečnosti takového systému je ale velmi ožehavé téma. Bezpečností dopravy osob bez zásahu člověka se zabývá několik výzkumů. Automobilky a technologické společnosti totiž na takovou budoucnost sází a slibují si od toho bezpečnější silnice.

Prestižní americká výzkumná instituce Rand Corporation, která se zabývá hledáním řešení společenských problémů poukazuje na nutnost vysoké obezřetnosti v rámci bezpečnosti. Některé automobilky se totiž již brzy chystají do měst vypustit autonomní vozy. Pár vyvolených to už dokonce udělalo.

„Ve vztahu k AV (Autonomous Vehicles) neexistují zatím žádné standardní definice bezpečnosti. Veřejnost a politika rádi porovnávají bezpečnost autonomních vozidel s těmi konvenčními. Každé z těchto vozidel má však jinak porovnatelná data.“, výňatek z výzkumu.

Výzkum nakonec určil, že připravenost na plnou autonomitu lze jen těžko určit. Je potřeba zohlednit spoustu faktorů a to včetně případné úpravy infrastruktury. Jak se na autonomitu díváte vy? Jsme připraveni?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *