Automobilka potvrdila, že se v roce 2018 objeví na startu soutěže Pikes Peak International Hill Climb. Krátce poté zveřejnila sérii upoutávek na plně elektrický monopost vyvinutý speciálně pro tuto soutěž.

[banner group=‘article-banner’]

Naposledy se značka objevila v tomto závodě v roce 1987. Jochi Kleint tehdy pilotoval Golfa, který byl nadopovaný snad všemi drogami co svět znal. Býval by dosáhl celkového vítěsztví, kdyby mu cestu nepřekazily technické problémy. Vítezství tak připadlo legendě jménem Walter Röhrl s Audi Quattro.

To nejlepší, co ze sebe po takové závodní historii VW vytáhne je elektrický monopost ve speciální mnohavoltové třídě. Za úkol si dali stanovit nejrychlejší čas ve své třídě. Chtějí si tak dokázat, že jejich technologie fungují i v těch nejtvrdších podmínkách. O monopostu zatím víme jen to, že bude vybaven pohonem všech kol.

Automobilka se nyní plně zaměřuje na elektrický pohon. Do roku 2025 chtějí nabízet 23 elektrických modelů. Když si vemete, že Volkswagen je automobilka, která stvořila automobil jež se stal pojmem a odpovědí snad na všechny otázky, je pochopitelné, že se musí ohánět. Udržet krok s ostatními a zůstat na výší totiž není jen tak…

[article id=2617]

 

 

 

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *