Není to tak dlouho co princ ze Saudské Arábie konečně povolil ženám vlastnit a provozovat motorová vozidla. Aseel Al-Hamad je členkou komise FIA zvané Women in Motorsport. Jako oslavu zákazu řízení tak zvolila prohnání vozu Formule 1 Lotus Renault 20, se kterým vyhrál Kimmi Raikkonen Velkou cenu Abu Dhabí po okruhu Paul Ricard. Stala se tak první ženou z této země za volantem závodního monopostu.

„Věřím, že dnes neslavíme pouze povolení ženám řídit, ale je to zároveň start saudskoarabských žen v motorsportu. To, na co se těším je, až uvidím příští generaci mladých dívek, které su bou pokoušet závodit. Chci vidět jak trénují a jak přistupují k motorsportu jako k profesionální kariéře.“

Její jízdu sledoval obrovský počet diváků. Al-Hamad také prozradila, že jí auta baví již od dětství. Taková usměvavá sympaťanda byla uvězněna v tak pitomém režimu? Dovedete si představit jak takovou samozřejmou věc jako je řízení nemůžete provozovat? Petrolheadky teď musí gumovat na všech křižovatkách radostí. Jen aby z toho nebyla nějaká metelice.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *