Otcem tohoto projektu je jistý Zac Mihaljovic. S jeho realizací mu pomáhá konstruktér motocyklů Scotty Cox. Práce na vozidle, kterému se zatím říká „Zacaria“ probíhá již dva roky. Očekává se, že bude hotovo už někdy ke konci tohoto roku.

Není to však první počin australského nadšence. Mihajlovic se již dříve angažoval v automobilovém průmyslu a zkonstruoval funkční repliku batmobilu, který se objevil v roce 1989 ve filmu Batman od Tima Burtona. Ihned poté se na něj vrhli lidé s objednávkami, ale bohužel se začal potkávat s licenčními problémy.

V rozhovoru pro magazín Motor, Zac prohlásil: „A tak jsem si řekl, co je ta nejextrémnější věc, kterou bych mohl postavit? Nikdo předtím něco podobného s monopostem formule neudělal.  Jsou tady auta jako BAC Mono a Ariel Atom, ale jsou to čtyřválce a navíc vypadají jako koncepty. Pokud chcete řídit opravdovou formuli, potřebujete na to celý tým lidí a tak jsem myslel na použití moderního motoru z Ferrari, V8 nebo V12. Myslím si, že je tady trh lidí kteří by do toho šli.“

Takže například srdce pro stroj, který je na obrázcích poskytlo zbořené Ferrari F12 Berlinetta. Dvanáctiválec o objemu 6.3 litru se šestistupňovou převodovkou od výrobce Albins, který jimi zásobuje australský Supercars Championship. Celé je to zabalené do hliníkové karoserie. Mihajlovic řekl, že už má dokonce potenciálního zájemce a douhá, že by mohl jeden kus vozu Zacaria prodávat za 509 000 dolarů (11 200 000,- kč).

Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *