Sny se ale mají plnit a Nick začal stavět. Po sedmi měsících byla pojízdná stodola hotová a její autor byl lehčí o dalších sedm tisíc liber. Dřevěné monstrum má mnohé libůstky, jako centrální zamykání, klimatizaci, nebo elektricky stahovatelná okna. Která jiná stodola to má?

Aby se svou stodolou nemusel chlubit jen na zahradě, ale mohlo do ulic, tvůrce poctivě kontaktoval Britskou agenturu pro vydávání licencí pro auta a řidiče (DVLA). Když pánové viděli fotografie a nákresy stodoly, ve které dřímá VW Passat, oznámili Kevinovi, ať na jakoukoliv jízdu zapomene. Britský provoz snese nejvíc tak dvoupatrový autobus, pojízdnou stodolu určitě ne.

[banner group=‘article-banner’]

Konstruktér napsal několik odvolání, ale DVLA už raději vůbec nereagovala. Jako vzorný britský občan, řádně platící daně, se Kevin Nicks rozhodl v roce 2015 napsat přímo ministerskému předsedovi Davidovi Cameronovi. V Británii u premiéra dopisy v koši nekončí a Cameron za tři dny odepsal, nápad pochválil a obávané agentuře přímo nařídil, aby se Kevinovi věnovala.

[article id=1820]

Pánové to dali samozřejmě otravnému týpkovi vyžrat. Poskytli mu 299 stránkový seznam podmínek, které musí pojízdná stodola splňovat. Za čtyři měsíce je splňovala a DVLA musela chtě nechtě vydat licenci pro řidiče i pro stodolu. A tak můžete od roku 2015 na britských silnicích potkat stodolu a je to 100% ok, není to žádný přelud ani duch šlechtické stodoly.

Autorovi splněného snu to nestačilo a v dalším roce se vydal na dlouhou cestu na pláž Pendine Sands ve Welsu. Každoročně se tam sjíždějí podobní šílenci na vozidlech, která jsou často kategorie sama pro sebe, a vytvářejí rychlostní rekordy. Pojízdná stodola ustanovila rekord ve své kategorii na 159,6 km za hodinu. Jistě by jela víc, jen ta aerodynamika…

Pojízdná stodola nerezaví někde v nepojízdné stodole. Kevin Nicks se zúčastňuje automobilových a zahrádkářských setkání, stodola totiž přitahuje pozornost jako auto i jako architektura. V srpnu odjel 1000 mílovou charitativní cestu po Anglii, při které vybíral peníze pro Hospic Katharine House v Oxfordshire. V plánu má stavbu dalších podobných vozidel, momentálně sní o menší a rychlejší stodole.  Kevin je krásným příkladem toho, že když se chce, tak to jde. S dodatkem „ale musí se napsat premiérovi…“ Co si na kolech chcete postavit vy? Když to nepůjde, taky napíšete premiérovi? Českému nebo britskému?

[article id=1668]

Zdroj foto: drivetribe.com, pixanews.com, oxfordtimes.co.uk, yorkpress.co.uk


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *