Lamborghini Diablo se vyrábělo v letech 1990 až 2001, kdy jej vystřídalo již ve vlastnictví Volkswagenu tolik oblíbené Murciélago. Diabla bylo několik verzí a GT byla nejostřejší. Vzniklo jich pouze 80 kusů a podle aukce, která jeden z nich prodává je tento exemplář dost možná nejméně ojeté Diablo GT. Na tachometru má totiž pouze 270 kilometrů.

Pod kapotou černého býka dřímá dvanáctiválec 6.0 litru s výkonem 429 kW (583 koní) a krouťákem 630 Nm. Skvělý způsob jak vyrvat pár dlažebních kostek. Všechen výkon se navíc posílá na zadní nápravu (pamatujete, jak Maurizio Reggiani tvrdil, že Aventador nebude mít náhon pouze na zadek, protože by se horko těžko řídil?). Diablo GT tak bylo spíš závodní, než silniční auto. Tento má navíc přídavný aero paket, takže k tomu má ještě blíže!

Majitel tohoto nezkrotného démona je Dr. Peter Worm, úspěšný businessman a automobilový závodník původem z Německa. Na okruhu byl jedna ruka s Lamborghini Diablo SVR a poté i Lamborghini Diablo GTR. Své požitky z trati si chtěl přenést do okolí své rezidence v Malajsii a pořídil si právě tento vůz. Nikdy s ním však nejezdil.

[article id=4708]

Po dvaceti letech má tak Diablo GT s pořadovým číslem 12 z 80 najeto necelých 270 km. S takto malým nájezdem se dá v aukci RM Sotheby´s očekávat astronomická suma. Poslední GT, které se shodou okolností prodávalo také pod RM, se prodalo za více než 18 000 000 korun a to mělo najeto přes 11 000 km.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *